Umflaturi in zona genitala

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de ioana_0086 cu 15 ani in urma.

De aproximativ 3 saptamini fetita noastra de 3 ani si jumatate are o problema medicala care se manifesta prin umflatura in partea stinga jos mai precis in zona Muntele lui venus sau penil in termeni medicali. Ea se manifesta de regula aleatoriu in unele zile si in ziua respectiva este de obicei toata zona respectiva mai tare ca de obicei iar in partea stinga parca e un fel de ganglion care se retrage dupa o baita calda sau un somn. Hernia inghinala din ce am citit apare mult mai sus dar …inca nu am apucat sa ajungem la medicul de familie pentru un diagnostic mai clar. Din pacate nu vad posibilitatea tehnica de a incarca o poza pe forum pentru a se vedea cum si unde este umflatura. Astept un sfat de la specialisti sau cei care au mai avut probleme asemanatoare la fetite mici.

Raspunsuri (3)

ioana_0086

acum 15 ani

De aproximativ 3 saptamini fetita noastra de 3 ani si jumatate are o problema medicala care se manifesta prin umflatura in partea stinga jos mai precis in zona Muntele lui venus sau penil in termeni medicali. Ea se manifesta de regula aleatoriu in unele zile si in ziua respectiva este de obicei toata zona respectiva mai tare ca de obicei iar in partea stinga parca e un fel de ganglion care se retrage dupa o baita calda sau un somn. Hernia inghinala din ce am citit apare mult mai sus dar …inca nu am apucat sa ajungem la medicul de familie pentru un diagnostic mai clar. Din pacate nu vad posibilitatea tehnica de a incarca o poza pe forum pentru a se vedea cum si unde este umflatura. Astept un sfat de la specialisti sau cei care au mai avut probleme asemanatoare la fetite mici.

loredana10111355

acum 15 ani

aceasta umflatura se remite in pozitia culcat si apare cand se misca sau plange?

Diana

acum un an

Buna ziua..ati aflat ce avea fetita? S a retras sau ati operat?.am aceeasi problema cu fetita mea