Umflatura la copil?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Nadejda C cu 7 luni in urma.

Sa umflat sinul la copil de 1 luna nul doare dar vrem să știm este grav?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 7 luni

Buna ziua,

In cazul in care copilul are o umflatura la sin, este important sa consultati un medic cat mai curand posibil. Doar pe baza descrierii furnizate nu se poate determina cu exactitate cauza acelei umflaturi. Unele posibile cauze pot include infectii, acumulare de lichid, umflaturi congenitale sau chiar o reactie alergica. Un medic va putea evalua si analiza umflatura si poate recomanda investigatii suplimentare, daca este necesar. Este intotdeauna mai bine sa consultati un medic pentru a primi un diagnostic si tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/pediatrie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Nou-nascutul/cresterea-si-dezvoltarea-nou-nascutilor_246

Psih. Stefania Budacu

acum 7 luni

Bună seara, nu este grav, dar mergeți la pediatru! A făcut mastită.
Sănătate, toate cele bune!