Tuse

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de mioara1968 cu 11 ani in urma.

Am un baietel de 3 ani si 3 luni. In ac primavara cam incepand din aprilie, s-a imbolnavit de mai multe ori necesitand tratamn cu antibiotoc. practic n-a fost luna sa nu raceasca. Tusea este prezenta mereu, fara febra, imediat ce sta in curent incepe tusea.( productiva) La plamini nu are nimic.,
Am luat augmentin . eurespal, ketof ( mai avem 3 zile din 14) si acum la o sapt dup ce am oprit antibioticul din nou tusea a inceput.
Ce sa ii mai fac? Dr de famile nu mi-a recomandat analzie speciale. Dc cineva s-a confruntat cu as. problema. va rog un sfat.,

Raspunsuri (2)

mihaela224289

acum 11 ani

buna la fel am patit si eu cu cel mic si faceam injectii iar medicul pediatru mi-a recomandat pt imunitate broncho-vaxom 10 capsule(costa in jur de 35 de ron) pt copii 10 zile pe luna 3 luni la rand apoi pauza 3 luni si iar de la capat (desfaci capsula si ii pui in lingurita cu suc sau apa pe stomacelul gol). pot sa iti spun ca de 1 an nu mai raceste doar uneori mai tuseste dar ii trece fara tratament.bafta

elena

acum 10 ani

trebuie sa-i faceti testul de alergie copilul este alergic la plante s-au la ceva din curte verdeata...sanatate va doresc