transpiratia la copil de 2 ani

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de juliaroxana_p cu 12 ani in urma.

am un baietel de 2 ani, transpira abundent si des, este energic temperatura camerei este ok 26 grade noua ne este bine pentru ca daca o scadem, sforaie se infunda in nas si el si eu. ce sa fac sa nu mai transpire asa? sete normal?
Si nca o intrebare: are crize de tuse si seaca si umeda mai mult noaptea, nu face febra este normal in rest doar k tuseste de o luna si nu ii trece cu nimic. dr. orelist a zis k are polipi.acum ia eurespal, aerius, unasin si rinonef t. ce pot sa-i fac? este sensibil raceste repede in zona gat-nas- urechi. va multumesc si astept cu interes raspunsul dvs.

Raspunsuri (1)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

La 26 de grade este normal sa transpire si pentru ca este o temperatura ridicata. O temperatura normala si sanatoasa este de 21-22 de grade maxim. Incercati sa urmati tratamentul recomandat de medic si da-tii si mai multe fructe crude si sa il scoate si afara chiar daca este mai frig pentru a ii creste imunitatea. Daca il tineti in casa la caldura excesiva corpul nu se va obisnui sa lupte si imunitatea va fi scazuta.