tetrapareza spastica

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de girl cu 15 ani in urma.

nu pot sa cred ca nimeni nu a deschis pana la aceasta ora acest subiect!am o fetita de 11 ani cu aceasta boala si as vrea sa discut cu un neuropsihiatru despre tratamentul medicamentos care se da in aceste situatii!va rog astept raspuns!!!!

Raspunsuri (4)

Paul69

acum 15 ani

draga nicole cu cea mai mare placere te-as ajuta dar nu am cunostinta de asemenea boala consulta meicul

acum 15 ani

Buna nicole, am gasit pe google legat de boala mentionata mai in sus, sper sa te ajute cu ceva.
Va doresc numai sanatate si Dumnezeu sa fie cu tine sa te ajute pe tine si fetita ta. Pupici!
http://naturalix.ro/tratament-recuperare-pentru-tetrapareza-spastica-paralizie-cerebrala-t-310.html

Corina

acum 13 ani

In cazul tetraparezei spastice cel mai bun tratament este kinetoterapia .Tratamentul medicamentos este necesar doar atunci cind exista si alte boli de ex epilepsia,eventual niste vitamine .

Utilizator11561661913

acum 4 ani

Bună, as putea sa știu cum se simte fetita ta acum?
Eu de curând am aflat ca și fetita mea în vărsat de un an are treprapareza spastica, aștept un răspuns, nu știu cum se va dezvolta în viitor.