Teama de olita?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Utilizator11642624708 cu 2 ani in urma.

Buna seara baietelul meu in varsta de 3 ani jum imi spune mereu ca nu face ppipi ca ii e frica suntem la trecerea de la pampers la olita abia a acceptat olita dupa multe incercari iar acum m.am trezit cu aceasta problema .imi este frica sa nu pateasca ceva deoarece se abtine si dabea face de 2 ori pe zI cand efectiv nu mai pote sa tina.Nu stiu ce sa mai fac i.am pus si pampers.ul inapoi si asa teama are c! Nu mai face pipi nici macar in pampers.Va rog ajutati.ma cu un sfat ca sa nu stau cu teama ca ii poate afecta sanatatea

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Fobiile/fricile-copilului-sunt-normale_68