sindomul down

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Alina277134494 cu 15 ani in urma.

am o fetita de un an si doua luni si mi sa zis ca e suspecta de acest sindrom si as vrea sa stiu unde pot sai fac investigatii si cam cat mar costa aceste investigatii multumesc

Raspunsuri (2)

Mihai1135477

acum 15 ani

Si eu am un baietel de 3 ani cu acest sindrom si i-am facut "cariotipul" (asa se numeste analiza care va confirma sau nu acest sindrom)in Cluj la laboratorul genetic.Eventual daca doriti mai multe detalii puteti sa ma contactati la adresa de mail [email protected] si am sa va dau si nr. de telefon pt. a va putea da mai multe informatii. Nu fiti necajiti ,pt. ca sunt niste copii minunati si daca va ocupati de ea v-a reactiona foarte bine. Sanatate ! Iubiti-o mult nu o neglijati pt.ca ea este nevinovata pt. aceste erori genetice pe care numeni nu le poate explica decat Dumnezeu .

Raluca17278408

acum 15 ani

Si eu am facut cariotip genetic baietelului meu la Iasi sp. Sf,. Maria, dar Dunmnezeu e mare si rezultatul a fost unul bun. Copilul nu are sindrom Down de fapt nici un fel sindrom. Nu va pierdeti speranta. In spital nu te costa nimic.