secretie mamara

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de kpi10 cu 12 ani in urma.

Sunt mama unei fetite de 12ani care are ciclu de la varsta de 11 ani si la ultimele doua cicluri a avut in ziua a 5-a scurgeri mamare la inceput de la ambii sani, iar la ultimul ciclu doar de la un san. In aceasta perioada a urmat si un tratament pentru gastrita ( losec, epicogel, fanitidina ) nu stiu daca a avut sau nu o influenta. Va rog sa imi spuneti daca este ceva normal varstei sau ar trebui sa consultam un medic.
Multumesc!

Raspunsuri (2)

Pena

acum 12 ani

Scurgerile mamelonare nu sunt specifice nici unei varste. Ele sunt normale la femeia gravida sau care a nascut. Fiica ta are o dereglare hormonala si trebuie sa te adresezi med endocrinolog. Sa nu preseze mamelonul sa vada daca mai curge ceva sau nu, presand stimuleaza glanda sa secrete in continuare.
Mergeti la med de familie si el va va orienta mai departe.
Nu te speria, dereglari hormonale apar la orice varsta. Sanatate

Ella

acum 9 luni

Bună ziua, cum s-a rezolvat scurgerea din san a fetitei? Sunt în aceeași situație, sper sa citiți postarea chiar dacă a trecut mult timp...