sarcina

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de olga21152105 cu 12 ani in urma.

copilul intrauterin este mai mic cu doua saptamani fata da varsta sarcinii,de ce si ce probleme pot aparea? va multumesc.

Raspunsuri (1)

Ana

acum 12 ani

Varsta intrauterina este mai mica pentru ca, daca faci un calcul, medicii pun ca data de inceput data ultimului ciclu menstrual. Ori atunci clar nu ai cum sa fi ramas insarcinata, ci abia la ovulatie, adica cu vreo 10-15 zile mai tarziu.Nu inteleg la ce probleme te referi, stai linistita pui mic e bine. sanatate