Sala la 14 ani

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Olar Daniel cu 9 ani in urma.

Buna , am 14 ani si ma gandeam de mult timp sa fac sala sa pun ceva pe mine pentru ca eu sunt " micut" si slabut .Poate sala sa imi influenteze cresterea ? Eu am auzit daca faci miscare ridici greutati te ajuta la crestere si dezvoltare. Multumesc pentru raspuns :P

Raspunsuri (3)

Bogdan

acum 9 ani

Salut,
Ideal ar fii sa nu ridici greutati mai mari decat corpul tau , mai ales deasupra capului. Sa nu fortezi coloana vertebrala. Daca totusi te hotarasti sa faci sala , lucreaza mai mult cu greutati mici.

Diana Mihai

acum 8 ani

Si baiatul meu face sala si de obicei, dupa antrenamente ii dau sa bea apa de cocos, il ajuta mult sa isi revina dupa efortul fizic si inlocuieste o bautura racoritoare, doar ca este mult mai sanatoasa si il hidrateaza foarte bine. Poti sa o comanzi si tu de pe Republica Bio, e chiar delicioasa, ti-o recomand.

Daiana

acum 8 ani

Si eu am luat cateva produse de pe Republica Bio pentru fiica mea, sunt foarte multumita si ca si dumneavoastra mai ales de apa de cocos, inafara de faptul ca este buna la gust hidrateaza foarte bine si am reusit in sfarsit sa o conving sa nu mai bea diverse bauturi acidulate. Recomand site-ul