rosu in gat

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de sandelvaly cu 12 ani in urma.

buna ziua am urmat problema am o fetita de 2ani jumatate si de la varsta de un an in ficare luna face rosu in gat cu puroi,iam facut toate tratamentele posibile dar fara nici un rezultat si de doua trei ori pe luna ii fac exudat si toate sunt negative.ce sa fac va rog ajutatima

Raspunsuri (5)

Tratament homeopat

acum 12 ani

Mergeti cu fetita la un medic homeopat bun. Nu exista medicamente chimice care sa ajute la asa ceva de durata.

sandelvaly

acum 12 ani

Ce medic hemeopat imi puteti recomanda sunt din galati

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul fetiţei d-vs aş recomanda de primă intenţie un consult ORL amănunţit pentru a elimina ca şi cauză declanşatoare un eventual focar infecţios în sfera ORL

sandelvaly

acum 12 ani

Am fost si la Dr orl si nu are nimic la urechi nu are nimic,la nas nu are nimic si la amigdale mia zis ca sunt sanatoase iar ea face in continuare rusu in gat
.Acum ii fac fetei in fiecare seara aerosol cu ser fiziologic 10min.pt ca acum nu are nimic apoi daca apare ceva sa ma duc la medic sa-mi recomande ca sa mai adaug pe langa ser.Va rog ce sfat puteti sa imi dati,Va multumesc.

MembruMobileApp1481148003

acum 7 ani

Am incercat si eu tratament homeopat. Pe mine ma ajuta foarte mult. L-am combinat si cu drajeuri de supt din farmacie **** si m-am bucurat repede de gitul insanatosit.