reflux gastro esofaringian la copii

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de stela-stela cu 12 ani in urma.

buna seara.......fetita mea de 5 ani a fost diagnosticata acum o saptamana cu reflux si ii dau un plic de nexium 10 mg dimineata.nu are voie prajeli,fast food,ciocolata,cacao si bauturi acidulate.vreau sa stiu daca ii pot da limonada de lamaie si portocala indulcita cu miere.......o afecteaza cu ceva?va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Limonada de lămâie şi portocala îndulcită cu miere nu sunt indicate pentru fetiţa d-vs deoarece sporesc aciditatea sucului gastric