rasul cu hohot

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de veraa cu 12 ani in urma.

buna,am o fetita de 6 luni nascuta prematur la 32 de saptamani....este bine sanatoasa din toate punctele de vedere dar ce ma ingrijoreaza este faptul ca nu mi-a ras cu hohot pana acum.de zambit sa spun asa imi zambeste toata ziua cu gurita pana la urechi.
este acesta un motiv de ingrijorare?este grav in dezvoltarea ei?sa fie din cauza prematuritatii ?

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Nu are nici o legatura cu prematuritate . Rasul cu hohote nu este perezent la toti copii la aceasta varsta. Are timp.

veraa

acum 12 ani

multumesc de raspuns.....un stres in minus acum.....ce sa faci asa e cu bebelusii nu?