Raceala

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de ana-maria213 cu 16 ani in urma.

Baietelul meu de 1,6 ani are accese te tuse mai ales noaptea , nu face febra , are o tuse uscata , nu expectoreaya . Medicul mi/a recomandat Panadol , siropuri expectorante . Ce ma sfatuiti .

Raspunsuri (2)

mariana775

acum 15 ani

baietelul meu a inceput gradinita in toamna si de atunci am mereu probleme cu el.am inceput sa ii dau bronchovaxom,este un medicament care se poate folosi pt tratament ,sau ca si un vaccin cate 10 zile pe luna timp de 3 luni.poti merge la farmacie sa verifici prospectul ,sau cauta pe net .este ff bun ,numai ca eu m-am hotarat tarziu sa i-l dau si imi pare rau.se poate da la copii de la 6 luni .

jeni stefania

acum 15 ani

poti incerca si cu leacuri babesti: ceaiuri caldute cu miere si lamaie si zeama de ceapa, are un gust oribil, dar fratelui meu cand era mic ii facea foarte bine.
multa sanatate!