probleme

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de mirela.nicoleta cu 11 ani in urma.

Buna ziua.Fiinca mea in varsta de 3 anisori a inghitit astazi o biluta din metal si nu stiu ce sa fac!Sa astept sa vad daca o elimina prin scaun,sau sa merg de urgenta la medic?
Astept raspuns.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa fie evaluata medical cu efectuarea unei radiografii abdominale ( sau alte investigatii suplimentare, dupa caz). Eliminarea bilei de metal poate dura de la cateva zile pana la cateva saptamani, iar scaunul ( materiile fecale) trebuie verificat in acest sens.