Problema neurologica?

Cresterea si dezvoltarea copiilor Afectiuni neurologice

Postata de MembruMobileApp1492360513 cu 7 ani in urma.

Buna ziua,

Am un copil de 1 an jumătate. De câteva săptămâni am observat ca strângea ochii. După câteva zile a început după strângerea ochilor și datul lor peste cap, asta durează cam 10 secunde. De doua zile am văzut ca mișcă capul in părți și iar da ochii peste cap. Precizez ca dacă intervin și îl opresc este perfect conștient. Care ar fi posibila cauza? A mai trecut cineva prin așa ceva?
Mulțumesc!

Raspunsuri (4)

Psih. Stefania Budacu

acum 7 ani

Hristos a Inviat! Este posibil ca fiul dvs sa exploreze propriul corp, sa fie curios cum vede daca... sau ce simte daca... Atat timp cat el este permanent constient, o face din joaca; va intelege, relationeaza normal cu dvs si cu ceilalti? Daca doriti, ma puteti contacta la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!

Psih. Stefania Budacu

acum 7 ani

revin, la ceea ce a aparut punctat: copilul e pur si simplu curios

DR AGATHA VASAI

acum 7 ani

Pentru a elucida situatia copilului este indicat un examen complet.Indicat ar fi sa va adresati unui medic specialist pediatru (eventual neurolog pediatru).Ulterior puteti alege solutii de tratament fie alopate sau alternative. Multa sanatate

MembruMobileApp1492360513

acum 7 ani

Mulțumesc de răspuns. Da, in acest moment suntem in căutarea motivului. Prima data am făcut eeg in care apar mici modificări, drept urmare pasul următor este RMN.