pot lua fervex ptr.copii daca iau ospen

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de alexutzu146547 cu 12 ani in urma.

buna seara,
va rog sa imi spuneti daca copilul care in momentul de fata tine un tratament cu ospen o jum. de pastila de 500 in fiecare seara timp de 3 luni ac***a aslo 400,copilul are 8 ani jum. si 42 de kg.Mi-ati face o seara buna daca mi-ati spune ca nu exista nici o probl. daca in acelasi timp poate lua si fervex ptr. copii.
pe aceasta cale va multumesc frumos si va doresc o noapte buna.

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru ce doriţi să administraţi şi Fervex copilului?

alexutzu146547

acum 12 ani

ptr. ca racit curge nasul tuseste si are si voce usor ragusita,dealtfel nu a dormit toata noaptea din cauza nasului.are epixtazis si nu nu folosim picaturi de nas doar apa de mare sau ser.ideea este ca ii curge apa din nas.

multumesc mult.

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Nu exista contraindicatii si nici incompatibilitati. Daca este racit puteteti asocia si Fervex. Sanatate

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul lipsei febrei ar fi recomandat să administraţi doar nişte medicamente antitusive (pentru tuse seacă sau productivă - în funcţie de tipul de tuse pe care o are copilul) în special seara.

georgiana

acum 10 ani

Buna ziua.Am si eu o intrebare iau oxacilina 500g pt o masea..pot lua si ospen pt o durere in gat?