polichist ovarian multiplu

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de adutzu cu 14 ani in urma.

salut, sunt Mihai. Am o fetita de 2 ani si 4 luni , diagnosticata cu aceasta boala. credeti ca este posibil ca acest diagnostic sa fie real ? e posibil la varsta asta?? ati mai auzit? sfatuiti-ma ce sa fac .

Raspunsuri (13)

raluca

acum 14 ani

Ce fel de analiza a facut micuta de s-a ajuns la acest diagnostic?

Sheila

acum 14 ani

Sunteti sigur ca asa ceva scrie?
Daca intradevar asa scrie sau asa v-a spus ar trebui sa mergeti sa faci niste investigatii mai amanuntite, nu cred ca e posibil asa ceva

floryny

acum 14 ani

In primul rand sa va traiasca fetita. Sa fim putin seriosi, cum poate fi un copil la 2 ani si 4 luni diagnisticat cu asa ceva. Ori este o eroare medicala, ori....

Tare mult mi-asi dori sa stiu pe ce baza s-a pus acest diagnostic, daca mi-ati putea raspunde....

adutzu

acum 14 ani

pana astazi am facut :ecografie,radiografie{pumn si craniu},FSH, dozari hormonale,urocultura[sumar urina],ASH[urina] si urmeaza ca maine sa faca RMN [care se face cu anestezie totala]

Laura

acum 14 ani

Pana acum nu am auzit ca un copil atat de mic sa prezinte un astfel de diagnostic. Ce simtome a avut fetita de a-ti mers cu ea la medic?

adutzu

acum 14 ani

a avut o sangerare ca la menstruatie {UNA SINGURA}

Laura

acum 14 ani

Poate totusi se inseala medicul si nu este ceea ce pare, poate s-a lovit fetita si a sangerat. Cat timp a durat aceasta sangerare?

adutzu

acum 14 ani

prima data la un control de rutina; a aparut la analize sange in urina am repetat analizele la alt laborator si au iesit analizele bune;cca la o luna a aparut sangerarea ;,

Laura

acum 14 ani

Imi pare rau, dar eu totusi cred ca este o raceala, o cistita, parca nu-mi vine sa cred ca poate fi vb despre ovare polichistice...dar ce pot spune eu...nu sunt medic. Sincer imi este mila prin ce poate trece biata fetita. Va doresc multa sanatate si sa treceti cu bine peste toate!!!!!!

adutzu

acum 14 ani

multumesc din suflet celor ce mi-au raspuns,; si totusi poate-mi da un sfat si un medic.I-as fi recunoscator.Efoarte important pt mine. va doresc multa sanatate .

irinuca

acum 14 ani

Pt a primi raspunsul uni medic ar fi bine sa intrii sa-ti completezi o fisa medicala, aici intra mai greu medicii, nu cred ca au ei prea mult timp pt noi

mihai

acum 14 ani

e vorba de o singura sangerare destul de abundenta;mai ales la aceasta varsta...???!!!

mihai

acum 14 ani

craciun fericit si multa multa sanatate!!! La multi ani!...