Plange la ore cateodata

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de acioroiu cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
Sunt mama inui baiat de 10 ani care desi este in clasa a 3 a cateodata plange in timpul orelor, in special cand are cate o lucrare sau test. Desi am discutat problema si cu d-na inv. incerc de fiecare data sa-l linistesc , nu se dezvata de acest obicei.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Este necesar un control psihiatric si psihologic si eventual psihoterapie.

Psiholog Liliana Puchea

acum 12 ani

Buna ziua
Nu este cazul unui consult psihiatric insa va puteti adresa unui psiholog care sa vada baiatul si care sa il ajute sa descopere ce se afla in spatele acestui plinset
Poate fi teama de evaluare de exemplu, insa nu numai Sau o imagine de sine p***a ce are drept urmare neincredere in propriile forte
Insa acestea nu sunt decit ipoteze care pot fi validate sau nu in cadrul consultatiei
Totodata in urma consultului va poate spune si pe ce anume trebuie intervenit astfel incit problema aceasta sa poata fi remediata

Liliana Puchea
Psihoterapie
Consiliere Psihologica, MS
Tel 0722 207 760
Adresa cabinet : Bucuresti, Bdul Natiunile Unite, nr.8, bl.104, sc.5, et.4, ap, 96
psihoterapiecabinet.com.ro