pete albe

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de valentina190 cu 15 ani in urma.

Fetitei mele de 2ani si4luni am vazut ca i-a aparut pe minute niste pete albe de diverse marimi, nu o maninca,una singura e mai mare,are cam 1cm in diametru celelalte sunt mici si multe.Pe pata, pielea e zburlita" ca pielea de gaina.Petele sunt prezente de la umar in jos pe palma nu sunt. Aveti idee ce poate fi? Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna Vasea,
Cel mai indicat si pentru linistea ta ar fi bine sa mergi cu fetita la un dermatolog. Cu siguranta o va consulta si ii va da un tratament adecvat pentru varsta ei. Multa sanatate si sa ne mai scrii.

edith

acum 11 ani

baietelul meu de 2 ani si 6 luni are acceasi problema , imi poti spune ce ti a spus medicul?