paracetamol sinus

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de ANNACRISS cu 12 ani in urma.

Ce se poate intampla daca am luat 1/2 paracetamol sinus si sunt insarcinata in 3 saptamini? doar o singura data.

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

de principiu nu ar trebui sa fie nici o problema ac***a in vedere cantitatea redusa, totusi paracetamol sinus este contraindicat in sarcina si ar trebui sa il evitati. si in general cand aveti orice afectiune, chiar si o banala durere de cap, trebuie cel putin sa cititi prospectul inainte de a utiliza orice medicament, sau cel mai indicat sa va contactati medicul ginecolog

va urez o zi buna

Mihaela22120678

acum 12 ani

Pai cum stii ca esti insarcinata in 3 saptamani? Sarcina se calculeaza dupa data ultimei menstruatii. Deci, daca ai 3 saptamani de sarcina inseamna ca inca nu ti-a intarziat urmatorul ciclu, si nici testul de sarcina inca nu se pozitiveaza asa repede... ???

ANNACRISS

acum 12 ani

Va pot spune cu siguranta ca sarcina are acum 4 saptamini deoarece am urmarit perioada fertila si implicit ovulatia , contactul fiind doar in acea perioada. La testul de sarcina a iesit pozitiv - cea de a 2-a liniuta fiind putin mai deschisa .

Intrebarea mea era legata de ceea ce se poate intampla daca am luat 1/2 paracetamol sinus si daca sunt riscuri.