Palme aspre

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de MARIAvasile cu 12 ani in urma.

Baiatul meu cu varsta de 14 ani are mai tot timpul palmele foarte deshidratate mai ales in varful unghiilor. Crema de maini nu-l mai ajuta. Ceea ce il mai ajuta era morcovul ras si strans in maini. Nu stiu care-i cauza!

Raspunsuri (1)

Pena

acum 12 ani

Cred ca are lipsa/carenta de vitamina A, care se gaseste in morcov si de aceea folosirea sucului de morcov ii face bine. Exista unguente cu Vit A, exista ulei cu vit A pt tratamente externe si, probabil, trebuie sa ia vitamina A intern. Analizele medicale, recomandarile unui medic, sunt necesare. Sanatate