orl

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de eugenia mirela cu 15 ani in urma.

buna seara intimpin o problema :copilul 1an si 5luni a avut laringita dar dupa 2 saptamini i s-a inflamat din nou gitul ce ma sfatuiti sa mai fac cunoaste cineva ceva naturist?

Raspunsuri (3)

Elena991510

acum 15 ani

vezi sa nu aiba vre-un streptococ ceva, si asta trece numai cu penicilina si moldamin
Mergi la un medic de boli infectioase

Cristina866

acum 15 ani

daca streptococul este eliminat ceea ce se poate determina la orice laborator printr-un exudat faringian,atunci intreaba un medic daca poti sa ii dai BRONCHOVAXOM la varsta lui.este naturist si se da pt imunitatea aparatului respirator;eu asa i-am rezolvat pb copilului meu dar avea 4 ani atunci cand i-am dat.se da 10 zile pe luna 1cps./zi timp de 3 luni ,primavara si toamna.

andrei iulian

acum 15 ani

Incearca sa faci aerosoli constant copilului si foloseste produse pentru cresterea imunitatii locale, dar acestea stiu ca se pot administra doar cand copilul este sanatos. Eu iti recomand imunobaby de la erbavita (sunt naturale si foarte bune). Oricum, cel mai bine ar fi sa incepi cu un exsudat faringian si antibiograma aferenta (doar daca este cazul). Poti sa mergi la un consult si la un medic homeopat, desi trebuie sa ai rabdare pentru ca in homeopatie o problema nu se rezolva in mai multe sedinte (dar rezultatele sutn de multe ori spectaculoase).