nuvrea sa manance

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de ana-maria173134297 cu 12 ani in urma.

buna ziua,am un baietel de 14 luni,pana la 1 an l-am alaptat,cand am inceput diversificare manca ceea ce ai dadeam,din luna 7-8 nu a vrut sa manance mai nimik din mancarea gatita,dupa 9 luni a inceput cat de cat sa mai manance,dar dupa aceea aceeasi problema,el defapt traieste numai cu biberonul de lapte praf cu cereale,nici macar bananele nu le mai mananca,efectiv cand vede lingurita fuge.am fost si la pediatru cu el,dar tot timpul imi zice sa il fortez,dar daca il fortez imi vomita tot ce a mancat.va rog dati-mi o solutie sa il fac sa manance,o schema ceva.va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Cautati si modificati gustul unor anumite mancaruri si sa ramana numai la 2- 3 biberoane de lapte si cereale. Insistati , nu-l fortati.