Numarul trombocitelor aproape dublu fata de limita maxima...

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de vrv1981 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Avem o fetita de aproape 10 luni(maine face 10 luni) si i-am facut un set de analize normale de sange si nu suntem in parametri cu urmatoarele:
Unitate de masura Valoare Referinta
Nr trombocite : mii/?L 707 150 - 450
Monocit : mii/?L 1,15 0.3 - 1
Electrochemiluminiscenta UI/mL 28,2 Copii: 5 saptamini - 1 ani :

Raspunsuri (2)

vrv1981

acum 10 ani

nu stiu de ce dar nu s-a salvat toata intrebarea... mai erau si urmatoarele:
Hemoglobina {Hb}: g/dL 10 11.4 - 14
Hematocrit : % 32,1 33 - 41
Hemoglobina eritrocitara medie {HEM} : pg/cell 23,8 25 - 30
Concentratie medie a Hb./eritrocit {CHEM} : g/dL 31,2 32 - 37

Daca mai aveti nevoie de alte valori pentru interpretare va rog sa-mi spuneti.
Va multumesc anticipat.

vrv1981

acum 10 ani

Inca o completare:
Fetita mai are urme de raceala cum ar fi: un pic de tuse si niste mucisori in gat, si era sub tratament...dar era nemancata de cca 2.5-3 ore, nu stiu daca are relevanta si un ce masura....
Va multumesc.