nu ia in greutate

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de georgiana alexandra cu 10 ani in urma.

Buna dimineata am o fetita de 6 luni care are 6.5 kg si 65 cm am nascuto de 3.6 kg si 52 de cm a luat bine in greutate pana la 2 luni de atunci a inceput sa ia foarte putin pe luna si tin sa mentionez k la 4 luni si 2 saptamaini a mai scazut in greutate,iar acum intr-o luna si o saptamana a luat doar 200 de grame diversificarea am inceputo la 4 luni si 3 saptamaini a acceptat foarte bine alimemtele care i le-am introdus va rog spuneti-mi care ar putea fii cauza de ce nu ia in greutate?

Raspunsuri (1)

teodora.savca2001

acum 9 ani

Nu te teme e totul normal eu tot asa am fost scadeam in greutate mama mea ma alimenta cu toate vitaminele si va creste in greuatate va fi totul normal