nu i se dezvolta cucu

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de felicia11 cu 11 ani in urma.

va rla ce medic de specilitate sa meg si eu cu baiatul meu ca nu i se dezvolta cucu deloc il are ca un bebe

Raspunsuri (8)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna seara,

Va recomand sa va adresati unui endocrinolog pentru problema baiatului.

felicia11

acum 11 ani

nu inteleg ce treaba are endocrinologia cu dezvoltarea penisului care nui creste

Liviu

acum 11 ani

Probabil ca sunt multe alte lucruri, fenomene pe care (inca) nu le intelegem; altfel, n-am mai avea nicio nevoie de specialisti :)

Liviu

acum 11 ani

P.S.: Aceeasi recomandare, de aici, ramane valabila si in caz de inhibitie a dezvoltarii pupezei ;)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Un dezechilibru hormonal puternic al testosteronului (este hormonul care are cea mai mare influenta in dezvoltarea sanatoasa a organelor genitale la baieti) poate avea ca efect incetinirea sau stoparea dezvoltarii organelor genitale la baieti. Este bine sa mergeti sa i se faca testele necesare pentru a se vedea de unde porneste acest dezechilibru si apoi sa urmeze tratamentul adecvat afectiunii pe care o are.

Liviu

acum 11 ani

(excurs)

Sentimentele de inferioritate sunt de regula sentimente de calitate inferioara, ceea ce nu constituie doar un joc de cuvinte. Si nicio realizare tehnica sau intelectuala din lume nu poate compensa p***a calitate a sentimentelor.

felicia11

acum 11 ani

va multumesc pentru raspuns ati avut dreptate am fost cu el la medicu de familie si mi-a dat trimitere la endocrinologie ne-am facut programare luni la 10 jumate

Utilizator11618002645

acum 3 ani

I-a crescut puta pana la urma?