nu doarme....

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de ina.perla cu 13 ani in urma.

buna! am o fetita de 5 luni si 1saptamana,seara adoarme pe la 22 si se trezeste la 7 ...ziua nu doarme decat o ora..e normal???

Raspunsuri (3)

Kasho

acum 13 ani

Fiecare copil are propriul program de somn, bucurati-va ca doarme noaptea :). Faptul ca ziua doarme doar o ora nu este o problema,nu e obosita, va dormi mai mult si ziua cand va incepe sa mearga si va fi mai obosita

ina.perla

acum 13 ani

da a, fost si la pediatru si mi-a zis k nu e preocupanta problema..

Iuli

acum 13 ani

Mie mi-a povestit mama ca pana pe la 1 an, am plans in majoritatea timpului. In carte scrie ca un nou-nascut trebuie sa doarma 22 de ore si sa planga 2, la mine era invers, desi nu aveam nimic.... Dormeam f putin si in afara de teroarea de pe parintii mei care nu se puteau odihni nici ziua nici noaptea desi lucrau, nu s-a intamplat absolut nimic... Bucurati-va ca doarmne noaptea si stati linistita! E posibil ca daca o scoateti mai mult afara, acum fiind mai frumos, sa oboseasca mai repede si sa doarma mai mult. Daca nu, nu e problema.