Nu are pofta de mancare

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de membru227354 cu 11 ani in urma.

va rog mult sa imi spuneti si mie....baietelu meu are 2 anisori si are 10kg ...mi foarte slabut,,, si nu prea vrea sa manance isi face greata de fiecare data cand mananca....ce as putea sa i dau_ sau sa merg la farmacie sa i iau ceva de pofta de mancare.....va rog mult .

Raspunsuri (4)

claudia-diana

acum 11 ani

buna, eu spun ca ar trebui sa-i faci ceva analize la sange.ii posibil sa aiba probleme cu ficatul si de aceea ii este greata.

membru227354

acum 11 ani

multumesc mult pt sfat!!!

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna ziua,

Daca ati constatat ca isi face greata singur va recomand sa apelati la un psihoterapeut specializat in lucrul cu copiii mici. Voma provocata la copiii mici are cauze psihologice legate de mediul in care traieste. Ii puteti da multe medicamente, dar stresul psihologic pe care il resimte nu va disparea si va dezvolta un alt simptom.

marta

acum 11 ani

Nu cred ca trebuie sa-l fortezi, eu cred ca ar fi bine sa-i faci un set de analize si in functie de ele sa-i dai ceva la recomandarea medicului; sunt medici buni la Medsana.