nu am sani dezvoltati

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de fetita2 cu 12 ani in urma.

buna ziua.am 12 ani si nu am sani dezvoltati.Nu stiu ce sa fac deoarede toate fetele au si eu nu si mai rau,doar unul din sanii mei este dezvoltat.ce pot sa fac sa s dezvolte ambii in acelasi timp si mai repede?va rog frumos.

Raspunsuri (5)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

procesul de maturizare sexuala la fete incepe in jur de 8-14 ani, se definitiveaza in jur de 17-18 ani, variaza individual, si desigur de bagajul genetic mostenit. importanta este dezvoltarea armonioasa a corpului, printr-o alimentatie sanatoasa si un regim de exercitii fizice.

Dr.Marcovici Tamara

acum 12 ani

Gradul de dezvoltare al glandelor mamare, precum si simetria acestora trebuie evaluate de catre medic. Te sfatuiesc ca, impreuna cu mama ta, sa programati un consult la medicul de familie.

Buna

acum 12 ani

Scrie-mi un email la "***" pe yahoo si iti spun unde sa te duci cu mama ta. Se poate schimba ceva.

fetita2

acum 12 ani

Si cam unde ma pot duce?Sunt din galati

fetita2

acum 12 ani

si cam unde ma pot duce?.Sunt din Galati.