nopti nedormite

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de ADRIANA 157259 cu 13 ani in urma.

Buna ziua, am o fetita de 7 luni jum care aproximativ de 3 saptamani se trezeste foarte agitata in timpul noptii de nenumarate ori,maraie,nu o pot linisti decat daca o pun la san uneori, se roteste prin pat,uneori plange,nu-mi explic care este cauza , i-am cumparat ceai babycalm dar nici un rezultat va rog daca puteti sa-mi dati un rasp.

Raspunsuri (3)

flori

acum 13 ani

si fetita mea are 7 luni dar de cand am venit din spital si pina la ora actuala tot nu doarme noaptea .am fost la pediatru si iam spus iar el a spus sa nui mai dau laptic noaptea da r degeaba ii dau ceai si tot se trezeste de 3 ori pe noapte a prins un tic si isi p***aminutelesi se trzeste automat pina nu vin cu biberonul nu se mai culca as vrea sa-i dau niste peritol dar nu stiu daca este indicat

ADRIANA 157259

acum 13 ani

buna seara iti multumesc pt raspuns, peritol mi sa prescris si mie dar nu stiu daca sa ii dau la ce am citit pe internet.

jamilla

acum 13 ani

Si eu i-am dat peritol fetitei mele ... isi face efectul , dar nu se administreaza mai mult de 10 zile. Daca se administreaza mai mult de 10 zile afecteaza sistemul nervos al copilului. Se spune ca in astea 10 zile ar trebui sa se obisnuiasca organismul la bebe si sa doarma linistit caci ii intra in reflex. La mine a tinut numai astea 10 zile deoarece bebita mea mananca lapte si noaptea ca este foarte rea de foame si nu am ce sa ii fac.