nas infundat la bebelasi

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Luca IONUT cu 12 ani in urma.

BUNA SUNT IONELA SI AM UN BAIETEL DE DOUA LUNI JUMATE .DE DOUA ZILE ARE NASUCUL INFUNDAT .NU ARE FEBRA SI NU TUSESTE .CE MA SFATUITI SA FAC?

Raspunsuri (2)

alinacosmina

acum 12 ani

nu sunt de specialitate dar sunt mamica a 2 copii!
din experienta pot sa-ti spun ca si noua ni s-a intamplat!
le-am pus ser fiziologic si gata-in unele cazuri iar in altele i-am si aspirat cu batista bebelusului!
noi am fost si la orl pt. aceste problema si sfatul a fost ser fiziologic!
alte simptome are ?
un sfat prietenesc> pe viitor cat mai putine antibiotice!
noi am patit-o!

Medic Epuran

acum 12 ani

Vor trebui aspirate secreţiile folosind un aspirator de secreţii (în cazul în care secreţiile sunt apoase) sau va trebui folosit un spray cu apă de mare sau aerosoli iar în cazul unor secreţii consistente sunt recomandate picăturile de nas (variantă pentru copii)