micsorarea volumului tiroidian

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de andreas-n cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Baiatul meu a fost diagnosticat cu hipotiroidism acum 4 ani si a fost tratat cu Euthyrox.Sub tratament tiroida arata f. bine,tsh-ul normal.In momentul in care i s-a intrerupt o perioada administrarea hormonilor sintetici Tsh-ul crescut.Pana acum era totul bine sub tratament,doar ca la ultima ecografie volumul tiroidian era mai mic de 5,1.(acum 6 luni era de 10,5),tsh-ul in limite normale.
As dori sa-i fac niste investigatii mai amanuntite.Imi puteti recomanda o clinica, un medic f. bun?

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Dr. Simona Fica, spitalul Elias sau orice medic la spitalul Parhon. Tratamentul cu Euthyrox odata inceput NU se mai intrerupe tot restul vietii. Eu asa stiu.