Masturbarea la fetite

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de CORNEL698631 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,a fata noastr
Am o fetita de 9 ani. Sotia mi se plange ca a surpins-o masturbandu-se.
E normal? Ce trebuie sa facem?
Multumesc.

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

Este ceva normal. Cel mai bine ar fi sa vorbeasca doar sotia cu ea. In general apare aceasta nevoie la copii care au nevoie sa primeasca mai multa afectiune (una emotionala, nu una sexuala). Sa incerce sa nu o acuze sau sa o faca sa se simta vinovata. Daca va face altfel ii va provoca traume si efectul va fi sa se ascunde de dvs si sotie si sa nu va mai spuna nimic.

Nistor Raul

acum 8 ani

Dar di eu o fac cand simnt nevoia

Utilizator11581532761

acum 4 ani

Buna seara am si eu o fetiță de trei ani și am surprins masturbanduse e normal .aștept raspuns