lovitura

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de ane-marry cu 11 ani in urma.

copilul meu are 1 an si 2 luni...iar aseara s-a lovit la cap destul de tare, nu s-a umflat, nu il doare cand il apas...ar trebui sa merg la medic cu el? Va multumesc!!!

Raspunsuri (2)

Arnica

acum 11 ani

Cumparati un tub de Arnica CH30 de la o farmacie homeopat, costa numai 6 lei.
Este cel mai bun remediu de pe lume pt. efectele contuziilor la cap si la corp.
Se p***acate o singura granula (mai multe e doar risipa!) imediat dupa lovitura de 1-4 ori, in functie de caz, la un interval de 15 minute. Des deja dupa prima doza umflatura dispare. Nici un medic sau medicamentnu poate repara ce face Arnica.
Este remediul pe care orice mama ar trebui sa-l aiba mereu cu ea.
Se poate da si mai tarziu, pt. urmarile contuziei. Elimina si cheagurile de sange la creier sau urmarile loviturilor la cap, chiar si dupa decenii de la lovitura.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Trebuie supravegheat in vederea aparitiei durerilor de cap, ametelilor, senzatiei de greata, etc , moment in care consultul medical este indicat.