laptele praf

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Iftimie Mihaela cu 12 ani in urma.

buna tuturor. am facut o greseala am un bebelus de o luna jumate si nu mai il pot alapta numai am lapte..i''am dat nan o sapt dupa care i''am luat aptamil..stiu ca nu trebuia sa fa schimbarea asta decat daca zicea pediatrul...acum ce sfat imi dati sa fac?sa revin la nan sau sa ii dau in continuare aptamil.va multumesc

Raspunsuri (11)

Iuli

acum 12 ani

Faceti de 2 ori aceeasi greseala? INTREBATI PEDIATRUL!

Iftimie Mihaela

acum 12 ani

tin sa amintesc ca doar 2 zile i''am dat aptamil

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iftimie Mihaela

acum 12 ani

adica?

Iuli

acum 12 ani

Nu luati in seama mesajul de mai sus.

Iftimie Mihaela

acum 12 ani

bine multumesc..dar pana la urma ce sa fac?:(

Iuli

acum 12 ani

Discutati cu pediatrul! In general laptele se schimba treptat, niciodata brusc. Daca vreti sa treceti inapoi la laptele precedent, puneti un sfert din acela si trei sferturi din acesta cateva zile, apoi jumatate jumatate, apoi un sfert din acesta si trei sferturi din acela etc. Ati inteles ideea. Problema e doar ca cel mic se poate da peste cap gastrointestinal, poate face gaze, diaree etc. Eu ce va spun este in mare, nu am copii, nu stiu multe detalii. Cel mai indicat este sa intrebati pediatrul copilului sau cel mai bine, scrieti-i domnului doctor Emil Otesteanu aici pe site, este un domn doctor pediatru foarte amabil si priceput.

Iftimie Mihaela

acum 12 ani

Multumesc tare mult.. o sa il intreb si pe el.. Nu am stiut asta nici nu m''am documentat am facut o p***ae si acum o regret bebe nu are nimic momentan numai scaunel putin mai moi si e umpic agitat :( off

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iftimie Mihaela

acum 12 ani

citeste sus

teo04

acum 12 ani

daca simti ca nu mai al lapte deloc bea tu 2 litri de lapte si incearca sa te mulgi pune comprese calde pe sin asteapta 2 ore si vine laptele incearca sa re mulgi si vei vedea ca iti vine lactatia.