intrbare

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de nicolascatalin cu 11 ani in urma.

am un bebelus de 9 luni care a facut gentamicina 7 zile la 12 ore,7 intr un picior 7 in celalalt ,ultima injectie l a durut f f tare a plans f tare si de atunci sunt 3 zile si el abia indoaie piciorusul drept durerea i a mai trecut a inceput sa l mai indoaie dar f putin,d na doctor de familie i a dat zinnat ,ii trtece de la zinnat ?sau ce ar fi de facut?..multumesc

Raspunsuri (2)

buna

acum 11 ani

asa ceva nu are cum sa treaca de la zinnat, ar fi bine sa-l intrerupeti urgent.
De la injectie a fost lezat un nerv sau s-a format o intaritura in aceea zona. Se poate remedia NUMAI cu remedii homeopatice. Cumparati de la o farmacie homeopata Ledum CH15 si Hypericum CH15 si ii dati sa bea ceta o lingurita din apa in care ati dizolvat cate o granula din aceste 2 remedii de 3 ori pe zi din fiecare. Folositi 2 pahare diferite si remediile nu le dati impreuna ci la 1-2 ore decalate. Faceti asta 3-4 zile si pe urma raportati. Remediile se gasesc numai la farmacii homeopate, un tub costa 6 lei.
Gentamicina este f. periculoasa la sugari, iar zinnatul la fel.

eva40

acum 11 ani

Doamne,ce faceti cu copilul ala?vedeti ce v-a recomandat cel cu homeopatia,nu dau randament deosebit,si nici prea repede insa sunt inofensive si pe termen lung va ajuta