Inaltime

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de cosminlura cu 9 ani in urma.

Buna seara. Mai este posibila cresterea in inaltime dupa varsta de 18 ani?
Am 18 ani si 1.71,ma pot inalta mai mult decat parintii mei,sa nu depinda de genetic? Daca exista niste metode va rog sa ma informati si pe mine.

Multumesc.

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 9 ani

Pai daca ai 18 ani, pana la 20 e posibil sa mai pui cativa cm in inaltime, insa nu mult.Daca parintii tai au o inaltime apropiata inseamna ca nici tu nu vei mai creste mult, dar nu se stie mai asteapta 1 an macar sa vezi.Imi pare rau, dar nu e nici o problema asta, ai o inaltime potrivita pt varsta ta, zi mersi ca nu esti mai mic, oricum nu trebuie sa te supere acest amanunt, sincer exista alte metode pt a arata bine decat asta.Stai linistit ca nu e nimic grav, traieste-ti viata, ca doar esti tanar, nu te lasa impiedicat de inaltime, e foarte buna, crede-ma.