inaltime

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de raresik cu 9 ani in urma.

Am fost la un doctor endocrinolog iar conform unei radiologii la mână reiese că am cartilajele închise,mai există vreo șansă să cresc?

Raspunsuri (4)

Psih. Stefania Budacu

acum 9 ani

Adreseaza-te unui ortoped!

raresik

acum 8 ani

am sa sun ce sa le zic? ma ajuta cum sa cresc in inaltime?

FreeStyle11

acum 9 ani

Daca cartilajele sunt inchise, numai ai ce face, si nu comanda ce e pe site-ul acela, pt ca nu are nici un efect.Numai crede tot ce gasesti pe internet, aceste produse nu sunt dovedite ca ar functiona.Daca inaltimea ta e genetica nu ai ce face, de cat sa te multumesti cu ce ai si sa incerci sa nu te mai preocupe acest subiect.Daca vrei sa arati bine incearca sa mergi la sala si sa dezvolti masa musculara, ar mai compensa din aspect destul de mult.Dar ce intaltime ai de te deranjeaza?

raresik

acum 9 ani

1,57