IgE -406.3

Cresterea si dezvoltarea copiilor Ascaridiaza Aspergiloza invaziva Aspergiloza meningita
+1
Vezi toate grupurile

Postata de cu 14 ani in urma.

Buna ziua,
Baietelul meu in varsta de 5 ani are IgE -406.3
- Este grav?
- Afecteaza imunitatea?

In speranta primiri unui raspuns va multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 14 ani

Cresterea IgE se poate intalni in:
- astmul bronsic extrinsec (60 %);
- febra fanului;
- eczema atopica;
- aspergiloza;
- parazitoze: ascaridiaza, larva migrans visceralis, teniaze, schistosomiaze, echinococoze;
- mielomul cu IgE.
- sindromul Job.
Conform interpretarii analizei in acest site [url=//sfatulmedicului.ro/index.php?module=AnalizePrezentare&;action=interpretor_single&id_analiza=82]Imunoglobulina E (sange)[/url]
Este un rezultat destul de mare pt varsta lui, repeta analiza si mergi cu ea la medic
sanatate multa

mary32

acum 14 ani

fetita mea a avut 500 la 3 ani.Are astm pe fond alergic.Acu e ok ca tinem problema sub control.Ne ferim sau eliminam praful de casa si mucegaiul.de obicei IgE crescuta arata un copil alergic,e boala secolului asa ca invata sa o ti sub control si e ok.Sanatate multa

Dogaru Alina

acum 7 ani

Buna ziua,băiețelul meu are 7 ani si are IgE 259,3. As vrea sa stiu daca este ok? Multumesc anticipat.