Hipotrofia staturo-ponderala

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Am o fetita de 2ani si 3 luni cu gr=11kg si inaltime 86cm.Imi spuneti daca este in limite normale,este un copil plin de viata.Multumesc

Raspunsuri (3)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am o fetita de 5 ani si jumatate cu greutatea de 17 kg si o inaltime de 110 cm e o greutate mica va rog sa imi raspundeti daca se poate

comentarii utilizatori

acum 14 ani

Am un baietel de 9 luni si o saptamana care cantareste abia 7.25kg.
Sunt disperata pt ca medicul mi-a zis ca are rahitism incipient,mentionez ca s-a nascut de 3kg, la aceasta varsta nu sta foarte mult in fundulet,nici nu este foarte mancacios.
Astept sa ii fac un set de analize sa vad cu exactitate ce are.
Astept un raspuns, va multumesc.

szocs daniela

acum 12 ani

CU SIGURANTA SE DEZVOLTA DESTUL DE BINE IN COMPARATIE CU COPILUL MEI DE 3 ANI CARE ARE 83CM.SI 10.800KG.COPILUL MEU A FOST DIAGNOSTICAT CU HIPOTROFIE STATURO PONDERALA