greutate si inaltime

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de liliana07 cu 11 ani in urma.

La 5 ani si 3luni baietelul meu are 117 cm si 25 kg. E prea mult?
Multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Atat greutatea cat si inaltimea copilului sunt in limite normale.
Greutatea optima - 19 kg, cu limitele : 14-28kg; inaltimea optima-110, cu limitele:98-122cm.

cristina

acum 11 ani

Buna, baietelul meu are varsta de 6ani, h=128cm, si 30kg. Este prea mult?
2) Daca folosim bronhovaxom, pot da in perioada de pauza "baby care immunity"?Multumesc frumos

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, puteti utiliza suplimentele mentionate.
Greutatea si inaltimea copilului sunt in limite normale ( inaltimea optima 116 cu limite intre 102 si 128; greutatea optima de 21 kg cu limite intre 15 si 30kg).