Fimoza

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de camelia254 cu 13 ani in urma.

aietelul meu are fimoza. Este necesara interventie chirurgicala dar nu am gasit o clinica particulara sau un specialist unde sa obtin informatii referitoare la procedura.
Nu stiu daca se efectueaza, sau se poate efectua la cerere, anestezie sau o usoara tranchilizare, intrucat baiatul este foarte sensibil si imi este teama ca procedura sa nu aiba urmari asupra psihicului sau

Raspunsuri (5)

Sheila

acum 13 ani

Ce varsta are baiatul?
Mergeti la o clinica de pediatrie si discutati cu un specialist. Se poate face la cerere si se face anestezie totala

camelia254

acum 13 ani

Baiatul are 6 ani. In Alba Iulia mi s-a spus ca trebuie interventie chirurgicala dar nu se face anestezie. O sa solicit trimitere la clinica de pediatrie din Cluj. Multumesc pentru informatii.

cata

acum 13 ani

hey si eu am cred ca tot fimoza si am 15 ani ... si vreau sa ma duc la medic pt operatie ...e ceva dak am 15 ani ? :|

camelia254

acum 13 ani

Recomand control medical si recomandari specialisti pt. tratament, intrucat poate constitui o problema in viata unui cuplu ... si e pacat intrucat se poate remedia indiferent de varsta

Sima Dumitru Valentin

acum 11 luni

Ce trebuie sa îndeplinesc sa mă operez de frimoza