flatulenta

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de anca136 cu 12 ani in urma.

am un baietel de aproape 11 ani ce sufera de autism si in ultimul timp are probleme digestive (are flatulenta). Nu pot rezolva problema printr-un regim alimentar. As vrea sa stiu ce medicamente sa-i dau sa reduc aceasta problema. Merge la un centru si personalul de acolo mi se plange de aceasta problema.

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

În caz de flatulenţă excesivă se pot administra medicamente antiflatulente precum: Cărbune medicinal sau Triferment