fimoza la copii

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de rosia cu 12 ani in urma.

buna ziua baiatul meu are fimoza de mic acum are virsta de 10 ani si 6 luni am fost cu el la medicul chirurg si la 2 ani si la 5 ani si nu mila aperat petru ca el are probleme cu respiratia ii curgea nasul tot timpul petru ca avea polipi si lam operat de polipi acum va rog tare mult daca se pote sal opereze de fimoza fara sai faca anestezie generala el in prezent se simte bine nul doare, nu mia facu infectie decit odata la virsta de 2 ani,astept raspuns va rog tare mult se poate sal opereze de fimoza fara anestezie generala tinind seama ca are 10 ani si 6 luni ,va multumesc.

Raspunsuri (8)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Mergeti la un spital unde exista sectie de chirurgie infantila sau chirurgie generala sa-l consulte sa vada de ce este vorba,caci operatia ( este o simpla incizie care sa permita decalotarea glandului ) se poate face si cu anestezie locala . La o varsta mai mica era mult mai simplu.

rosia

acum 12 ani

va multumesc tare mult pentru raspuns.

[email protected]

acum 12 ani

am un baitele de 5 ani afost operat acum 5 zile.diagnostic;torsiune hidatida morgagni stang.operatia a decurs bine copilul e bine.dar in biletul de externare ne-a zis sa revenim peste 2 luni la spital din nou pentru rezolvarea chirurgical a fimozei,vreau sa imi spuneti cat e de grea si aceasta interventie.la ce sa ne asteptam?va multumes.

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Operatia pentru fimoza este simpla . Mergeti fara grije. Sanatate

eva

acum 8 ani

Fara GRIJA, nenea doctor......

claudia

acum 12 ani

buna zioa copilul meu a fost operat de fimoza cin avea 2 luni dupa 2 ani a trebuit sa il opereze din nou .ce sa intimplat nu a fost operat bine sau reapare boala . multumesc

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Dupa incizie, trebuia continuata miscarea de decalotare o perioda de timp spre a nu face din nou aderente, ceea ce s-asi intamplat , probabil

bogdan

acum 11 ani

buna ziua, am 10 ani si am fimoza , cand imi belesc cucul mi se beleste dar nu tot, ce sa fac? am fimoza de mic copil, numa acum la 10 ani am descoperit. si as vrea tare din suflet sa se rezolve aceasta problema...