Fetita 5 luni vanata in jurul guritei

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de mele cu 13 ani in urma.

Buna ziua ,

Incepand de ieri fetitei mele de 5 luni i s-a invinetit zona din jurul guritei .
Alte simptome nu au aparut .
S-a mai intamplat cuiva , exista motiv de ingrijorare ?
Ce ar putea avea ?

Va multumesc ,

Raspunsuri (7)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Bună seara ,
Dacă nu dispare spontan, asa cum a apărut , să fie consultată de medicul pediatru , pentru a vedea dacă inima prezintă relatii normale sau dacă apa pe care a-ţi folosit-o în alimentaţia fetiţei de 5 luni este de la o fântână cu conţinut de nitriţi ! ! ??
În speranţa că ,învineţirea dispare,asa cum a si apărut , spontan ,
Sănătate Dr. Emil Otesteanu

irina

acum 13 ani

Invinetirea in jurul gurii poate fi si un semn al oxigenatii insuficiente a creierului.
Dar, sper ca a trecut deja...

laurean

acum 13 ani

Cel mai bine ar fi sa ajungeti cat mai repede la un medic pediatru cardiolog.
Daca este vorba despre o problema cardiaca e bine sa fie tratata cat mai urgent.
Multa sanatate.

mariana

acum 13 ani

urgent la medic ! Este oxigenare deficitara! Sanatate multa!

cessonia

acum 13 ani

sa nu fie bronho-pneumonie..eu asa am patit cu fata mea cea mica atunci cand avea 3 luni si jumatate..asa ca directia medic..daca nu ati rezolvat deja..sanatate multa..si sarbatori fericite tuturor

mele

acum 13 ani

avea si febra? tusea?ce alte simptome mai avea?Fetita noastra nu este mereu vanata. Cand plange si dupa ce o spalam cateva secunde pana o imbracam...cu toate ca e cald in casa.

deliab

acum 13 ani

vineteala din jurul guritei este specifica intoxicatiei cu nitriti,adica apei de put,de la fantina.este grav.se da vitamina C.dar spwer sa fi rezolvat.sanatate!