fecale cu mucozităţi

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de valentinabatrinescu cu 12 ani in urma.

bună ziua.am un băieţel de 3 luni şi jumătate şi mănâncă lapte doar de la săn. De vreo săptămână face caca de culoare verde cu mucozităţi.ce ar putea fi? precizez că are 3-5 scaune în 24 de ore şi nu dă niciun semn cum că l-ar durea burtica, adică nu plănge şi nu se screme foarte tare cand face caca.
Vă mulţumesc!

Raspunsuri (2)

remediu homeopat

acum 12 ani

Remediu homeopat pt. astfel de scaune la sugari este in cele mai multe cazuri Chamomilla CH9 sau CH15. (este facut din musetel).
I se pune o jumatate de granula in gurita sau se dizolva o granula in apa , se amesteca si se da o lingurita. Probabil v-ati enervat si ai transmis furia la copil prin lapte. Asta este cauza nr. 1 la colici intestinale la sugari si des apare si aceast fel de diaree. Remediul il gasiti numai la farmacii homeopate si costa 6 lei. Este bine de avut in casa caci este si remediul care reduce durerea de dinti cand apar dintii de lapte si copii vor plimbati in brate din cauza durerii.

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Continuati alaptarea la san , nu trebuie modificata alimentatia. Asemenea episoade apar si dispar. Sucurile de fructe pe care le-ati introdus se continua deasemenea.