Febra si dureri de cap fara alte simptome

Cresterea si dezvoltarea copiilor Febra cu dureri

Postata de flory 32 cu 12 ani in urma.

Buna ziua ,Nepotica mea in varsta de 5 ani de 2 luni de zile are febra (nu este gripa),dureri de cap si nu mananca decat foarte putin.Acum este internata in spital i sau facut analize si i au zis ca analizele sunt bune.Va rog din suflet sa i mi raspundeti ce ar putea fi? sa mai confruntat cineva cu problema asta? Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Febra este expresia unui proces infectios ( ca o reactie de apararea aorganismului ) chiar si la o simpla raceala . Cefaleea ( durerea de cap ) este tot o reactie a organismului si deobicei insoteste sindromul febril . Faptul ca medicii de la spital au internat copila inseamna ca trebuie sa - faca si alte analize pentru a ajunge la un diagnostic ( natural ca ii administraza si un tratament pentru diagnosticul de prezumtie si pe care l-a comunicat si parintilor ).Deci, tineti legatura fie cu medicii fie cu parintii,presupunerea noastra nu v-ar fi de nici-un folos.

flory 32

acum 12 ani

Va multumesc din suflet