exfoliere piele la degetele de la mina

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de perjaru cu 15 ani in urma.

Buna ziua
Sunt noua pe acest forum. Baietelul meu are 7 ani jumate si buricul degetelor de la miini i se exfoliaza. A mai avut asta cauma vreo 2 ani si am fost cu el la dermatolog si mi-a dat crema Elocom. Atunci i-a trecut si nu i-a mai aparut pina acuma. Dar acuma se pare ca ii trece mai greu. Am fost la o dr. homeopata si din consultatie mi-a spus ca are carenta de iod si mi-a spus sa ii dau Iodid 1/4 tableta pe zi. Mie imi este putin frica sa ii dau acest medicament fara sa ii fac niste analize din care sa rezulte aceasta carenta de iod. Daca cineva a mai avut asemenea probleme sau a auzit ceva asemanator.

Raspunsuri (4)

Nora5

acum 15 ani

Buna Dia
Incearca sa mai ceri si parerea unui medic specialist, vezi ce parere are
Numai bine

aurelia31134646

acum 15 ani

Buna seara,
ai pute sa incerci cu suplimente naturale cu aloe vera, care dau rezultate f. bune in asemenea cazuri.
Daca te intereseaza poti sa ma contactezi [email protected] - 0727567107

timis ovodiu

acum 13 ani

buna ziua am o problema imi creapa pielea de pe degete si este foarte uscata ce sa fac ma puteti ajuta va rog sa imi da-ti un raspuns

Oxi

acum 12 ani

Si eu am aceeasi problema !
Solutia / tratamentul ??????????????????