E buna la copil de 2 ani drojdia de bere?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de o stea cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Cineva ma sfatuit sa-i dau copilului meu de 2 ani si 7 luni drojdie de bere uscata.Am inceput in urma cu o luna si jumatate si i-am dat o jumatate de lingurita de drojdie uscata dizolvata in suc de porocale.Copilasul s-a mai ingrasat (era sub greutatea normala).Este bine ceea ce fac?Cat timp as putea sa mai continui?
Multumesc.

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Drojia de bere prin continutul ei in vitamine si diverse oligoelemente, este folosita in multiple carente si afectiuni ale organismului. Se foloseste in cura de 21 sau 30 zile cu pauze variabile de una doua saptamani intre ele.

natalia gabriela

acum 12 ani

am aflat si eu despre beneficiile drojdiei de bere numai ca nu stiu care este cea mai indicata ,uscata sau proaspata si care ar fi cant zilnica pt adulti si copiii.

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Drojdia de bere poate fi cumparata si de la farmaciile naturiste , pulbere, tablete in diverse ambalaje, ac***a anexat si prospectul de administrare. Dizolvata in lichide sau chiar in supa .

alina

acum 11 ani

buna.a auzit ca daca iau drogdie de bere pot sa raman mai usor insarcinata.este adevarat?daca nu ce as putea sa iau?